busko.tv

Kliknij i ogladaj

XII Rajd Pojazdów Zabytkowych w Kazimierzy Wielkiej

W miniony weekend odbył się XII Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej i XI Eskapada Patriotyczna.
Dodano: 2015-05-20, 2019-05-20 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 3742

Rajd rozpoczął się w Kazimierskim Ośrodku Sportowym, gdzie odbyła się próba sprawnościowa z udziałem dzieci z domu dziecka. Następnie uczestnicy Rajdu odwiedzili Dwór w Odonowie - rodową posiadłość Rajdowego Mistrza Polski Franciszka Postawki.

W samo południe uczestnicy Rajdu dotarli do Jędrzejowa, gdzie obejrzeli najcenniejszą kolekcję zegarów w Europie, znajdującą się w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Uczestników powitał Burmistrz Miasta i Gminy Jędrzejów Marcin Piszczka.

zlot_jedrzejow001.jpg

zlot_jedrzejow059.jpg

Na trasie rajdu znalazło się również Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie, najstarsze Opactwo Cysterskie na ziemiach polskich, gdzie mieści się grób bł. Wincentego Kadłubka.

Uczestnicy zwiedzili także Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci, w którym prezentowane są wyjątkowe prace Leonarda da Vinci. Na torze w Kielcach odbyła się parada oraz próby sprawnościowe.

W niedzielę, 17 maja 2015 r. w Chęcinach złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym tragiczną śmierć wielokrotnego Mistrz Polski por. Michała Nahorskiego i jego pilota Jana Langera, którzy zginęli 22.07.1959 r. podczas gwiaździstego Rajdu Adriatyku.

zlot_rajd013.jpg

W drugim dniu Rajdu uczestnicy zwiedzili Zamek w Chęcinach, Kościół parafialny św. Bartłomieja z 1350 r., Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytet Warszawski w dawnym kamieniołomie Rzepka, a także Park Etnograficzny w Tokarni.

Organizatorem wydarzenie był Automobilklub Kielecki Koło w Kazimierzy Wielkiej oraz Europejska Asocjacja Automobilerów z Krakowa.

foto: jedrzejow.info i kazimierzaw.pl

/mb/

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na stronie kazimierza24.pl

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry