busko.tv

XIII Powiatowe Targi Edukacyjne w Busku-Zdroju

7 kwietnia w siedzibie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju, odbyły się XIII Powiatowe Targi Edukacyjne.
Dodano: 2017-04-07, 2024-05-24 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 2150

Od 13 już lat Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju organizuje Powiatowe Targi Edukacyjne, które mają  ułatwić młodzieży dokonania wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

targi035.jpg

Targi Edukacyjne to przedsięwzięcie stwarzające gimnazjalistom oraz ich rodzicom niepowtarzalną okazję do gruntownego zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, a także porównania ofert i wybrania tej najlepszej.  Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej lub ponadpodstawowej.

Poza zwiedzaniem Targów istniała również możliwość zapoznania się z warunkami kształcenia bezpośrednio w szkołach, które w dniu Targów zorganizowały dni otwarte.

targi012.jpg

Wszystkie te elementy pozwoliły młodzieży na usystematyzowanie wiedzy na temat szkolnictwa ponadgimnazjalnego lub ponadpodstawowego. Targi niezmiennie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Atrakcyjność i rangę Targów podnosi fakt, iż jest to jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie nakierowane na potrzeby młodzieży gimnazjalnej.

Podczas tegorocznych Targów swoje ekspozycje wystawiennicze przygotowały szkoły ogólnodostępne prowadzone przez Powiat Buski:
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju.
Na Targach obecne będą również prowadzone przez Powiat Buski jednostki szkolnictwa specjalnego:
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku-Zdroju,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie,
  • Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.

targi040.jpg

Na Targach obecni również byli przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu, Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli oraz Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego w Busku – Zdroju. Stoisko swoje przygotowała także Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna oraz Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (1)
     

- (2017-04-08 17:39:26)

Będzie obszerniejszy materiał z targów ?Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry