busko.tv

Kliknij i ogladaj

Zatrzymany po dwóch napadach na sklepy

Policjanci z buskiej komendy Policji zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, podejrzewanego o dokonanie dwóch napadów na sklepy spożywcze w Kazimierzy Wielkiej i Jędrzejowie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 2016-02-24, 2017-12-17 , zródło: Policja
Odslon: 4003

Do pierwszego zdarzenia doszło 22 lutego przed godziną 22.00. Zamaskowany mężczyzna wykorzystał chwilę, gdy w jednym ze sklepów monopolowych w Kazimierzy Wielkiej nie było klientów i przy użyciu przedmiotu wyglądem przypominającym broń, zmusił 25-letnią sprzedawczynię do wydania pieniędzy. Mężczyzna zabrał łup w kwocie ponad 2000 zł i oddalił się prawdopodobnie fiatem seicento w nieznanym kierunku. Po tej informacji na miejsce natychmiast udali się policjanci. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów rysopis sprawcy został przekazany wszystkim patrolom. O zaistniałej sytuacji poinformowano także policjantów z sąsiednich powiatów i ustawiono posterunki blokadowe.  

napad.jpg

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji z Buska – Zdroju polecił policjantom pełniącym służbę patrolową, aby objęli posterunek blokadowy na trasie Busko – Zdrój - Kazimierza Wielka. Przed godziną 23:00 policjanci zauważyli fiata seicento, którym poruszał się mężczyzna wyglądem przypominający rysopis sprawcy rozboju. W trakcie kontroli, mężczyzna był nerwowy. Buscy policjanci zauważyli czapkę, której wygląd opisany był w komunikacie. Kierujący fiatem został zatrzymany.

napad1_1.jpg

W pojeździe, którym się przemieszczał 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, policjanci zabezpieczyli 6 tablic rejestracyjnych, w tym jedną pochodzącą z kradzieży, chustę którą zakrywał twarz oraz pieniądze które wcześniej padły łupem sprawcy. Zabezpieczono również pistolet na gumowe kulki, którym posługiwał się 28-latek. W trakcie czynności okazało się, że do podobnego napadu na sklep spożywczy, doszło w godzinach porannych na terenie powiatu jędrzejowskiego. Z relacji poszkodowanej wynikało, że zamaskowany mężczyzna wtargnął do sklepu i zażądał pieniędzy. Po kradzieży 15 złotych odjechał fiatem w nieznanym kierunku. Opis działania sprawcy i jego rysopis, był podobny do zdarzenia zaistniałego w  powiecie kazimierskim.

Zatrzymany 28-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Za czyn którego się dopuścił ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej i Busku – Zdroju / KWP w Kielcach

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (1)
     

- (2016-03-18 08:19:29)

brawo dla pani st post polcjantki

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry