busko.tv

Kliknij i ogladaj

Zdrój Busko pokonał Baszte cz. II

W niedzielnym spotkaniu ligowym zawodnicy buskiego MKS-u pokonali na własnym stadionie Basztę Rytwiany 4:1. Bramki dla buskiego zespołu zdobyli Marcin Gzyl, Sebastian Korczak, Dawid Kumor oraz Mateusz Zoch. Ten mecz miał dwa oblicza. O pierwszej połowie należałoby zapomnieć.
Dodano: 2011-05-18, 2024-03-21 , zródło: ponidzie.tv
Odslon: 4818

Dość powiedzieć, że w tym okresie gry tylko raz na poważnie zagroziliśmy drużynie z Rytwian. Po indywidualnej akcji i dośrodkowaniu Francuza bliski szczęścia był Korczak, którego strzał z pięciu metrów obronił bramkarz gości.

Druga odsłona meczu to nasza zdecydowana przewaga pod każdym względem piłkarskiego rzemiosła. Mimo straconej bramki po rzucie rożnym w 55 min.(błąd Pawła Bandury w kryciu), nasz zespół grał konsekwentnie przenosząc ciężar gry z jednej strony boiska na drugą, co przyniosło spodziewany efekt w postaci bramek.

4 strzelone gole to najniższy wymiar kary jaki spotkał zespół Baszty. Dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali min.: Kumor (strzał głową ponad bramką), Francuz w sytuacji sam na sam z bramkarzem oraz dwukrotnie Zoch, którego strzał z 5 m trafił w poprzeczkę, a drugim przypadku kapitalną interwencją popisał się bramkarz gości.

Należy podkreślić, że dużo dobrego do gry naszego zespołu wnieśli zawodnicy, którzy weszli na boisko w II połowie tj. Witkowski oraz Kumor i Zoch. Ci dwaj ostatni wpisali się na listę strzelców. Wcześniej ta sztuka udała się Gzylowi, który wykończył akcję Francuz -Korczak oraz Sebastianowi Korczakowi, który skierował do siatki odbitą od słupka piłkę po strzale z rzutu wolnego z 18 m swojego imiennika Krupy.

MKS ZDRÓJ Busko-Zdrój - BASZTA Rytwiany 4:1 (0:0)

Bramki dla MKS:  Gzyl 62, Korczak 65, Kumor 88, Zoch 90

Zdrój: Wójcicki - Mius, Kolanowski, Grochowski,A. Charyga - P. Bandura (57 Witkowski), Mierzwa (55 Kumor), Krupa, Francuz - Gzyl, Korczak (78 Zoch).

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.