busko.tv

Kliknij i ogladaj

Open Space Busko-Zdrój

9 kwietnia 2015r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyła się konferencja: "Rozwój gospodarczy a sytuacja ludzi młodych w województwie świętokrzyskim".
Dodano: 2015-04-23, źródło: Ponidzie.TV
Odslon: 1005

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Świętokrzyską Sieć Aktywności Młodzieżowej „SYNERGIA”, oraz Stowarzyszenie „Młode Busko”. Konferencja była pierwszą debatą w formule „OPEN SPACE” w historii województwa świętokrzyskiego. Organizatorzy adresowali ją głównie do młodzieży z południowej części województwa: powiat buski, pińczowski, oraz kazimierski. Debata wywołała dyskusję na temat polityki gospodarczej samorządów, w odniesieniu do przerażających danych statystycznych dotyczących naszego regionu. Na konferencji pojawili się  przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, samorządów uczniowskich, przedstawicieli biznesu oraz indywidualne osoby zainteresowane tematyką problemów młodzieży oraz sytuacją gospodarczą woj. świętokrzyskiego. Na konferencji obecna była młodzież z Powiatu Buskiego, Pińczowskiego, Starosta Buski Jerzy Kolarz, Starosta Pińczowski Zbigniew Kierkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Busku-Zdroju Grzegorz Lasak, Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Karol Kliś, Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży Barbara Zamożniewicz, Michał Piasecki Przewodniczący Sieci Synergia,  Paweł Szczepanik Prezes firmy WERTUI - System dla Biznesu, Anna Korczyńska-Wieloch-  właścicielka Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego Słoneczko, Ilona Legawiec Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Piotr Szumilas Centrum Informacji Turystycznej Busko-Zdrój ,członkowie Sieci Synergia oraz Stowarzyszenia „Młode Busko”, nauczyciele , mieszkańcy oraz osoby zainteresowane tematyką rozwoju gospodarczego regionu.

open_space005.jpg

Jako członkowie Świętokrzyskiej Sieci Aktywności Młodzieżowej „SYNERGIA” skupiającej 23 organizacje pozarządowe z terenu 9 powiatów województwa świętokrzyskiego zapraszamy dyskusji na temat przyszłości regionu wszystkie osoby, którym ten temat leży na sercu. Kolejną okazją będzie organizowana przez Sieć Synergia „Antykonferencja” 29.04.2015 o godzinie 16:00 na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach na którą serdecznie zapraszamy:
Spotkania dyskusyjne odbywające się na terenie całego województwa mają być refleksją nad obecną sytuacją gospodarczą i demograficzna regionu, oraz próbą zastanowienia się nad potencjalnym kierunkami rozwoju w przyszłości. Bez klarownej i perspektywicznej misji wokół, której zostaną skupione działania trzech sektorów ciężko sobie wyobrazić przyszłość świętokrzyskiego w kolorowych barwach. Reprezentujemy świętokrzyską młodzież i jesteśmy głęboko zaniepokojeni sytuacją gospodarczą i demograficzną naszej małej ojczyzny. Młodzi ludzie to „sól tej ziemi”, i największy potencjał jakim dysponuje nasz region. W chwili obecnej tracimy, z każdym rokiem nasz największy skarb jakim są mieszkańcy. Zastraszająca emigracja, wyludnianie i starzenie się regionu to bardzo niepokojące symptomy, świadczące o tym, że  województwo świętokrzyskie (jedno z najmniejszych w Polsce) dalej traci na znaczeniu. Przy obecnej tendencji, będzie bardzo ciężko utrzymać nam województwo w perspektywie kilkunastu lat. Młodzi ludzie zgłaszają do nas problemy z jakimi stykają się na co dzień, najczęściej słyszymy o marnych perspektywach rozwojowych, monotematycznym rynku pracy, w którym pensje należą do jednych z najniższych w kraju. Młodzież chcę mieszkać i zakładać rodziny w naszym województwie, potrzebuje ku temu stworzenia odpowiednich warunków, i przyjaznego klimaty w wyniku współpracy samorządu, organizacji pozarządowych, biznesu, oraz mieszkańców regionu. Chcemy mieszkać na ziemi naszych ojców, przepełnionej piękną historią. Jednak niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni do emigracji za „chlebem”. Z ciekawością obserwujemy poruszenie po wystąpieniu pana Michała Sołowowa podczas gali Człowiek Roku 2014. Przysłowiowe włożenie kija w mrowisko, poruszyło i zmotywowało również nas ludzi młodych do zakasania rękawów i działania na rzecz województwa świętokrzyskiego. Wyrażamy szczerą chęć współpracy ze wszystkimi środowiskami zainteresowanymi przyszłością naszego regionu. Świętokrzyskie to nasz dom, i to głównie od aktywnych społecznie „domowników” zależy jego przyszłość. Jako Sieć SYNERGIA wyrażamy również gotowość do bycia przestrzenią debaty publicznej na temat przyszłości regionu , oraz problemów dotykających nasze województwo.

open_space013.jpg

Podczas konferencji w Busku-Zdroju doszło do bardzo ciekawych dyskusji podczas pracy w grupach w wyniku których opracowane zostały wnioski, które w najbliższym czasie zostaną przekazane władzom miasta i regionu, mediom, posłom i osobom odpowiedzialnym za przyszłość Województwa Świętokrzyskiego.

Z poważaniem,
Łukasz Szumilas
Prezes Stowarzyszenia
"Młode Busko”

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na stronie busko.com.pl

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (1)
     

-GordaanCatO (2015-04-24 17:47:49)

Ida wybory 2015. Kraj potrzebuje zmiany systemu a nie zmiany twarzy. W Polsce od 25 lat pasożytuje przeklęty układ okrągłego stołu, który nie pozwala na szybki rozwój. Partyjniactwo rozsiadło się na Wiejskiej i udaje demokrację. Jednomandatowe okręgi, ordynacja większościowa, system referendalny pozwolą skutecznie oderwać od koryt tych, którzy szkodzą nam od ćwierćwiecza. Przede wszystkim wyjdźcie z domu i zagłosujcie. 60% uprawnionych tego nie robi. Idźcie i głosujcie na wszytko tylko nie POPIS. Potrzebny jest nam prezydent nie uwikłany w zadne układy. Wklejajcie to na swoim Facebooku, w komentarzach, gdzie tylko się da. Wykorzystajmy siłę internetu i rozpocznijmy w maju wielkie zmiany a na jesieni je dokończymy i pogonimy ten antypolski rząd. Jeżeli nie chce ci się iść na wybory wykonaj chociaż te kilka kliknięć myszką i wklej ten tekst gdzieś w internecie. Pamiętajcie motto wyborów 2015 - Wszystko tylko nie POPIS !

Dodaj komentarz:
 

Open Space Busko-Zdrój


Odslon: 1005
Data dodania: 2015-04-23 / źródło: Ponidzie.TV

9 kwietnia 2015r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyła się konferencja: "Rozwój gospodarczy a sytuacja ludzi młodych w województwie świętokrzyskim".

Marsz Katyński w 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej


Odslon: 1517
Data dodania: 2015-04-16 / źródło: Ponidzie.TV

14 kwietnia 2015 r., ulicami naszego miasta przeszedł "Marsz Katyński". Uczestnicy wydarzenia oddali hołd Polakom zamordowanym na Wschodzie.

Postaw na profilaktykę. Rusza 30. edycja akcji ŻółtyTydzień


Odslon: 432
Data dodania: 2015-04-15 / źródło:

Już po raz 30. startuje akcja ŻółtyTydzień, której celem jest uświadomienie społeczeństwu zagrożeń zdrowotnych związanych z wirusowymi zapaleniami wątroby oraz edukacja na temat profilaktyki tych chorób.

Busko: Konferencja Prasowa Posła Krzysztofa Lipca


Odslon: 640
Data dodania: 2015-04-13 / źródło: Ponidzie.TV

W poniedziałek, 13 kwietnia 2015 r., w Parku Zdrojowy przy Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju, odbyła się konferencja prasowa Posła Krzysztofa Lipca, pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim.

XI Powiatowe Targi Edukacyjne 2015 w Busku-Zdroju


Odslon: 1117
Data dodania: 2015-04-11 / źródło: Ponidzie.TV

10 kwietnia br. w siedzibie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju odbyły się XI Powiatowe Targi Edukacyjne.

Wielka Sobota - Święcenie pokarmów


Odslon: 1626
Data dodania: 2015-04-05 / źródło:

4 kwietnia 2015 r., przedostatni dzień Wielkiego Tygodnia, tj. Wielka Sobota, dzień wyciszenia oraz oczekiwania na przyjście Syna Bożego.

VI Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju


Odslon: 931
Data dodania: 2015-04-03 / źródło: Ponidzie.TV

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z VI Sesji Rady Powiatu w Busku-Zdroju, odbyła się 31 marca 2015r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju.

Grochowiska: 152. Rocznica Powstania Styczniowego


Odslon: 363
Data dodania: 2015-04-02 / źródło: Ponidzie.TV

28 marca 2015 r. na Grochowiskach, w gminie Pińczów, oddano hołd poległym w Powstaniu Styczniowym.

Spotkanie standaryzacyjne Sieci Aktywności Młodzieżowej 'Synergia'


Odslon: 807
Data dodania: 2015-04-02 / źródło: Ponidzie.TV

28 marca 2015r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się spotkanie standaryzacyjne Świętokrzyskiej Sieci Aktywności Młodzieżowej "Synergia", które odbyło się w ramach projektu "Złap się SAM - Sieć Aktywności Młodzieżowej".

Derby Ponidzia - Sparta Kazimierza górą!


Odslon: 1513
Data dodania: 2015-03-31 / źródło: Ponidzie.TV

W niedzielę, 29 marca w drugim meczu rundy wiosennej MKS Busko-Zdrój zmierzył się na własnym stadionie z liderem świętokrzyskiej IV ligi, drużyną Sparty Kazimierza Wielka. Zapraszamy do obejrzenia video z meczu.

Kiermasz Wielkanocny na buskim Rynku


Odslon: 619
Data dodania: 2015-03-31 / źródło: Ponidzie.TV

W minioną niedzielę, 29 marca 2015 r., jak co roku na buskim Rynku odbył się kiermasz świąteczny "Kukuryku w Cielętniku".

Buskowianin Roku 2014: Sylwetki nominowanych - Stanisław Kozioł


Odslon: 2037
Data dodania: 2015-03-21 / źródło: Ponidzie.TV

Nominowany za działania podejmowane na rzecz zachowania dziedzictwa kulturalnego i historycznego.

Buskowianin Roku 2014: Sylwetki nominowanych - Zdzisław Perepiczko


Odslon: 399
Data dodania: 2015-03-21 / źródło: Ponidzie.TV

Nominowany za kilkunastoletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej w zakresie sportu dzieci, młodzieży i dorosłych oraz promocję Gminy Busko-Zdrój poprzez osiągnięcia w zawodach sportowych rangi krajowej i międzynarodowej.

Buskowianin Roku 2014: Sylwetki nominowanych - Dorota i Tomasz Tworkowie


Odslon: 509
Data dodania: 2015-03-21 / źródło: Ponidzie.TV

Nominowani za wkład w zmianę wizerunku zdrojowej części miasta, podniesienie jej architektonicznej estetyki i walorów a także promowanie marki Busko-Zdrój jako miejsca kojarzącego się z najwyższym standardem świadczonych usług uzdrowiskowych.

Buskowianin Roku 2014: Sylwetki nominowanych - Alicja Bednarska


Odslon: 410
Data dodania: 2015-03-21 / źródło: Ponidzie.TV

Nominowana za ponadprzeciętne zaangażowanie w promocję Buska-Zdroju w kraju i za granicą oraz pasję w krzewieniu kultury.

Buskowianin Roku 2014: Sylwetki nominowanych - Bogdan Ptak


Odslon: 423
Data dodania: 2015-03-21 / źródło: Ponidzie.TV

Nominowany za wkład w propagowanie i rozwój kultury lokalnej, a także promocję miasta i gminy Busko-Zdrój poprzez swoją działalność artystyczną, w kraju i za granicą.

Magdalena Ogórek w Busku-Zdroju


Odslon: 1641
Data dodania: 2015-03-18 / źródło: Ponidzie.TV

W sobotę 14 marca z wizytą w województwie świętokrzyskim gościła kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Magdalena Ogórek. Kandydatka na Prezydenta RP odwiedziła Kielce, Jędrzejów i Busko-Zdrój.

Adepci hotelarstwa w Bristolu


Odslon: 515
Data dodania: 2015-03-17 / źródło: Ponidzie.TV

W piątek, 6 marca 2015 w sali kominkowej najnowszego buskiego obiektu hotelarskiego miał miejsce interesujący event.

Bal gimnazjalny w SG nr 2 w Busku-Zdroju - Część 2


Odslon: 1532
Data dodania: 2015-03-12 / źródło: Ponidzie.TV

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej części video z Balu gimnazjalnego w Samorządowym Gimnazjum nr 2 w Busku-Zdroju.

Jasełka bożonarodzeniowe w Mikułowicach


Odslon: 567
Data dodania: 2015-03-11 / źródło: Ponidzie.TV

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z Jasełek w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Bajkowe Wzgórze" w Mikułowicach.

Turniej Piłki Nożnej Pracowników Oświaty o Puchar Prezesa OŚ ZNP


Odslon: 1279
Data dodania: 2015-03-10 / źródło: Ponidzie.TV

W sobotę, 7 marca 2015 r. w Pińczowie, odbył się Wojewódzki Halowy Turniej Piłki Nożnej Pracowników Oświaty o Puchar Prezesa Okręgu Świętokrzyskiego ZNP.

Akcja 'Oddaj krew! Podziel się życiem' w Pińczowie


Odslon: 427
Data dodania: 2015-03-09 / źródło: Ponidzie.TV

W sobotę, 7 marca 2015 r., odbyła się już trzecia edycja honorowego oddawania krwi pn. "Oddaj krew! Podziel się życiem" w Pińczowie.

LechCup 2015: MAXFARBEX & PAŁAC W KONARACH - LOOMBARD.PL


Odslon: 2224
Data dodania: 2015-03-02 / źródło: Ponidzie.TV

MAXFARBEX & PAŁAC W KONARACH - LOOMBARD.PL - 1:1 karne 2:0

Lech Cup 2015: MAXFARBEX & PAŁAC W KONARACH -HYDROGEOTECHNIKA


Odslon: 900
Data dodania: 2015-03-01 / źródło: Ponidzie.TV

Pierwszy półfinał przyniósł sporo emocji. HYDROGEOTECHNIKA prowadziła już dwoma bramkami, jednak wycofanie bramkarza dało MAXFARBEXOWI upragniony remis na wagę rzutów karnych.

Lech Cup 2015: LOOMBARD.PL - AUTO MAX SOWULA & PIZZERIA 105


Odslon: 386
Data dodania: 2015-03-01 / źródło:

Drugi półfinał przyniósł minimalne zwycięstwo LOOMBARDU. LOOMBARD.PL stracił dwa gole w samej końcówce meczu.

BLF XIII - 11 kolejka: HYDROGEOTECHNIKA - UZDROWISKO Solec-Zdrój


Odslon: 1799
Data dodania: 2015-02-24 / źródło: Ponidzie.TV

HYDROGEOTECHNIKA - UZDROWISKO Solec-Zdrój 11 : 6 (6:3)

BLF XIII - 11 kolejka: AUTO MAX SOWULA & PIZZERIA 105 - WARKA


Odslon: 629
Data dodania: 2015-02-23 / źródło: Ponidzie.TV

AUTO MAX SOWULA & PIZZERIA 105 - WARKA 6 : 3 (4:0)

BLF XIII - 11 kolejka: VITALPOL & AGRO FARMER - JEDYNKA


Odslon: 405
Data dodania: 2015-02-23 / źródło: Ponidzie.TV

VITALPOL & AGRO FARMER - JEDYNKA 1 : 2 (1:1)

Studniówki 2015: I LO w Busku-Zdroju - Część 4


Odslon: 4064
Data dodania: 2015-02-22 / źródło: Ponidzie.TV

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej części video ze studniówki buskiego "Ogólniaka".

V Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju


Odslon: 1691
Data dodania: 2015-02-21 / źródło: Ponidzie.TV

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji video z V Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, która odbyła się 19 lutego 2015 r., w sali konferencyjnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

znalezionych: 618 na 21 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>Wyświetl obiekty: Lokalne | Z powiatu | Z regionu | Wszystkie


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry