busko.tv

Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Pińczowie

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka w piątek, 9 września Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Pińczów.
Dodano: 2016-09-10, źródło: Ponidzie TV
Odslon: 3631

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami na Placu Wolności w Parku Miejskim w godzinach popołudniowych. - Są dwa wielkie zadania do wykonania, które w jakieś części są połączone ze sobą. Ich wykonywanie już się rozpoczęło - podkreślił w piątek w Pińczowie prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami miasta. Pierwsze z nich - dodał - to wzmocnienie Polski przede wszystkim pod względem gospodarczym, konkurencyjności na rynkach światowych. Ale przede wszystkim budowanie w Polsce silnego, nowoczesnego przemysłu, który zarazem będzie dawał pracę ludziom - powiedział Andrzej Duda. 
 
1prezydent_w_pinczowie032.jpg

Prezydent przypomniał, że wcześniej w Kielcach podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wręczał nagrodę dla świętokrzyskiej firmy MESKO ze Skarżyska-Kamiennej. Jak dodał kiedyś „potencjał tej ziemi” budował Centralny Okręg Przemysłowy i region był obok Śląska najważniejszy pod względem gospodarczym w kraju.
 
- Bardzo bym chciał, żeby to wróciło. Żeby wróciły miejsca pracy, nowoczesna produkcja. Cieszę się bardzo z tej narody dla MESKO (…) To element pewnej polityki, która - wierzę w to głęboko - że zostanie zrealizowana, poprzez plan pana premiera Morawieckiego, prace rządu premier pani Beaty Szydło - mówił Andrzej Duda.
 
Jak podkreślił, drugim zadaniem do realizacji jest podniesienie poziomu życia Polaków i wsparcie dla rodzin. Jak zaznaczył, pieniądze z programu „Rodzina 500 Plus” są wypłacane rodzinom, aby podnieść ich poziom życia.

1prezydent_w_pinczowie019.jpg

- Bardzo wielu mówiło, że to jest nierealna, kompletnie mrzonka. Otóż program został zrealizowany, ustawa została przyjęta, podpisana i pieniądze są rodzinom wypłacane. Po co? Po to żeby podnieść ich poziom życia. Po to, żeby młodym zwłaszcza łatwiej się było zdecydować na kolejne dziecko. Po to żebyśmy jako naród nie gaśli, tylko się rozrastali. Bo to kwestia "być albo nie być" na przyszłość naszego państwa - oświadczył prezydent.
 
Andrzej Duda podkreślił, iż „głęboko wierzy”, że pieniądze z programu wspierają nie tylko rodziny, ale także lokalną przedsiębiorczość. - Płaci się nim za usługi, kupuje się za nie wyprawkę dla dziecka w lokalnym sklepie. Czyli, że to napędza także lokalną przedsiębiorczość, bo to element niezwykle ważny. I w ten sposób także to jest wzmocnienie polskiej gospodarki - ocenił prezydent.
 
1prezydent_w_pinczowie004.jpg

Zastrzegł, iż liczy że drugim elementem wsparcia, które podniesie w kraju poziom życia będzie „praca i godna płaca za tę pracę”. Jak dodał „plan naprawy Rzeczypospolitej, poprzez ukierunkowanie wysiłków władzy na zwykłego człowieka” jest i będzie realizowany, także przez program „Mieszkanie plus”, ułatwiający młodym małżeństwom, zdobycie pierwszego mieszkania, a także program wsparcia dla seniorów, w postaci dostępu do darmowych leków.
 
- Wierzę w to, że (...) z czasem, w miarę możliwości będzie poszerzany - zaznaczył Andrzej Duda. Podkreślił też, iż wierzy, że to wszystko, a „przynajmniej większość” tych zobowiązań będzie zrealizowana w kadencji obecnego Sejmu, rządu i prezydenckiej.
 
Wspomniał, iż cieszy go zobowiązanie premier Szydło dotyczące przyjęcia przez parlament, jeszcze w tym roku ustawy obniżającej wiek emerytalny. - Ustawę, którą ja złożyłem, co do której przygotowania i złożenia się zobowiązałem. Ale drugi krok należy do parlamentu. Cieszę się, że jest to zobowiązanie, że ta ustawa będzie jeszcze w tym roku przyjęta, bo jest to ustawa potrzebna. Po to, żeby odwrócić wielką niesprawiedliwość, jaką było podniesienie wieku emerytalnego, całkowicie wbrew woli społeczeństwa - mówił prezydent.
 
Jego zdaniem, ważne jest mądre wykorzystywanie lokalnych bogactw gospodarczych – jak w Pińczowie - wapienia i gipsu, używanego m.in. w budownictwie. Jak zaznaczył, także walory przyrodnicze miasta i okolicy, powinny być aktywizowane dla rozwoju turystyki.
 
1prezydent_w_pinczowie012.jpg

Prezydent przed spotkaniem z mieszkańcami na Placu Wolności, spotkał się z wojewodą świętokrzyskim, parlamentarzystami PiS z regionu władzami Pińczowa - w tym burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem - i powiatu pińczowskiego w miejscowym Belwederze. To zabytkowy gmach dawnego zespołu poklasztornego, w którym mieści się obecnie centrum kultury i muzeum regionalne.
 
Przemawiając potem do mieszkańców i zapewniając, że cieszy go wizyta w „perle Ponidzia” jak określany jest Pińczów, Duda żartował: - Zwykle to ja goszczę w Belwederze gości którzy przyjeżdżają do Warszawy do prezydenta RP, a dzisiaj, pan dziś pan burmistrz tu u was w Belwederze gościł mnie”.
 
Prezydent nawiązał tez do historii Pińczowa. Przypomniał, że to w okolicach tego miasta w 1257 r. miała miejsce lokacja jego rodzinnego Krakowa. Wspomniał też o ponad 500-letniej historii miejscowego liceum, do którego uczęszczał oświeceniowy publicysta Hugo Kołłątaj. Mówił też o jednej z najbardziej krwawych bitew powstania styczniowego - pod Grochowiskami - która rozegrała się w okolicy Pińczowa oraz o dziejach miasta z II wojny światowej, gdzie przez pewien czas w 1944 r. funkcjonowała tzw. Republika Pińczowska, po wyzwoleniu miasta spod niemieckiej okupacji przez partyzantów.
 
- To wszystko pokazuje, jak wielka jest tradycja waszego miasta i jak silna tutaj w Pińczowie jest polskość (…) To świadczy o głębokim patriotyzmie ludzi, którzy mieszkają na tej ziemi - podsumował Andrzej Duda.

tekst: prezydent.pl

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (1)
     

-Pinczowianin (2016-09-12 09:14:17)

Wlodek chyba troche sie zestresowal :) Ale Andrju jak zawsze w formie, populizm pełną gębą :)

Dodaj komentarz:
 

Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Pińczowie


Odslon: 3631
Data dodania: 2016-09-10 / źródło: Ponidzie TV

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka w piątek, 9 września Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Pińczów.

Poseł na Sejm RP Michał Cieślak o wizycie Prezydenta RP Andrzeja Dudy


Odslon: 1637
Data dodania: 2016-09-09 / źródło: Ponidzie TV

W piątek, 9 września Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Pińczów. Przybyli mieszkańcy bardzo ciepło i entuzjastycznie powitali Prezydenta RP.

35. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - Wyjście z Wiślicy


Odslon: 13675
Data dodania: 2016-08-06 / źródło: Robert Gwóźdź

6 sierpnia na Jasną Górę do Częstochowy wyruszyła Kielecka Piesza Pielgrzymka 2016.

35. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - Wejście do Buska-Zdroju


Odslon: 1439
Data dodania: 2016-08-06 / źródło: Ponidzie TV

6 sierpnia na Jasną Górę do Częstochowy wyruszyła Kielecka Piesza Pielgrzymka 2016.

Światowe Dni Młodzieży w Wiślicy


Odslon: 5442
Data dodania: 2016-07-22 / źródło: Ponidzie.TV

Pielgrzymi z całego świata wyruszyli na Światowe Dni Młodzieży do Wiślicy. W Busku przebywa liczna grupa młodzieży z Włoch.

Święto Policji 2016 w buskiej jednostce


Odslon: 2643
Data dodania: 2016-07-16 / źródło: Ponidzie.TV

W buskiej jednostce obchodzono Święto Policji. W trakcie uroczystości 45 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Powiat buski otrzyma dofinansowanie na rozrój infrastruktury drogowej


Odslon: 2347
Data dodania: 2016-07-09 / źródło: Ponidzie.TV

8 lipca, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek podpisała umowy z przedstawicielami samorządów, dotyczące rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Łącznie do naszego powiatu trafi ponad 10 mln zł.

Dramatyczne obniżki w kardiologii już od 1 lipca, co dalej z pacjentami?


Odslon: 3378
Data dodania: 2016-06-28 / źródło: Ponidzie.TV

W związku ze zmianami, jakie zostaną wprowadzone w polskiej kardiologii od początku 1 lipca, pińczowscy lekarze z Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii spotkali się ze swoimi pacjentami.

Festyn Rodzinny 'Wioska Indiańska' w Busku-Zdroju


Odslon: 2554
Data dodania: 2016-06-22 / źródło: Ponidzie.TV

Pięknego, niedzielnego popołudnia, 5 czerwca po godz. 14.00 na buskich "Gliniankach" odbył się Festyn Rodzinny "Wioska Indiańska". Organizatorem było Niepubliczne Przedszkole "Smerfuś" w Busku-Zdroju. Zapraszamy do obejrzenia video.

4. edycja Festynu 'Postaw na Rodzinę' w Broninie


Odslon: 1169
Data dodania: 2016-06-22 / źródło: Ponidzie.TV

Stowarzyszenia "Daj Dziecku Nadzieję" zorganizowało Festyn 'Postaw na Rodzinę', który odbył się 16 czerwca br. przy SOSW w Broninie.

'Lato z Chopinem' po raz XXII


Odslon: 504
Data dodania: 2016-06-22 / źródło: Ponidzie.TV

Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Lato z Chopinem" w Busku -Zdroju, który odbędzie się w dniach 13 - 22 lipca.

Dzień Mamy i Taty w Językowej Akademii Przedszkolaka


Odslon: 1016
Data dodania: 2016-06-22 / źródło: Ponidzie.TV

11 czerwca zapisał się bardzo szczególnie w kalendarzu "Językowej Akademii Przedszkolaka". W tym właśnie dniu, obchodziliśmy Niezwykle Ważne Święto - Dzień Rodziny.

Jubileusz 85-lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju


Odslon: 588
Data dodania: 2016-06-22 / źródło: Ponidzie.TV

Swój jubileusz 85-lecia obchodził niedawno Zespół Szkół Specjalnych funkcjonujący w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno - Rehabilitacyjnym "Górka" w Busku-Zdroju. Były życzenia, gratulacje, kwiaty, i upominki.

Zapraszamy na III Turniej Charytatywny w Busku-Zdroju


Odslon: 2338
Data dodania: 2016-06-21 / źródło: Ponidzie.TV

To już trzecia edycja Turnieju Charytatywnego Piłki Ręcznej w Busku-Zdroju, którą organizuje Klub Sportowy Handbalove Busko, a współorganizatorem jest Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Uczniowie SOSW w Busku-Zdroju programowali roboty


Odslon: 1524
Data dodania: 2016-06-16 / źródło: Ponidzie.TV

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju programowali roboty w ramach warsztatów Microsoftu.

Mundurowi walczyli o Puchar Szefa WSzW w Kielcach


Odslon: 918
Data dodania: 2016-06-14 / źródło: Ponidzie.TV

9 czerwca br., w Busku-Zdroju po raz drugi żołnierze, policjanci, strażacy, celnicy, pogranicznicy walczyli o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach.

Dni Jędrzejowa 2016


Odslon: 615
Data dodania: 2016-06-14 / źródło: Ponidzie.TV

Dni Jędrzejowa 2016 za nami. Jak co roku Organizatorzy zapewnili mnóstwo niezwykłych atrakcji. Podczas Gali wręczono statuetki Jędrzejowianin Roku, a obchody zakończył występ Kamila Bednarka, który zgromadził tłumy mieszkańców.

Festyn Rodzinny 'Nie Ma Jak Rodzina' w Busku-Zdroju


Odslon: 870
Data dodania: 2016-06-14 / źródło: Ponidzie.TV

W słoneczne, piątkowe popołudnie odbył się Festyn Rodzinny "Nie Ma Jak Rodzina" na terenie zdrojowym wokół muszli koncertowej.

Forum Zawodowe 'Szkoła w działaniu' w buskim Hotelu 'Słoneczny Zdrój'


Odslon: 700
Data dodania: 2016-06-14 / źródło: Ponidzie.TV

6 czerwca w buskim Hotelu 'Słoneczny Zdrój' odbyło się Forum Zawodowe 'Szkoła w działaniu', zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego.

Mistrz Karate Kenyu Chinen w 'Imosowej Pecynie'


Odslon: 745
Data dodania: 2016-06-13 / źródło: Ponidzie.TV

"Imosową Pecynę" w Nowym Folwarku, koło Buska-Zdroju odwiedził Mistrz Karate Shorin-Ryu Kenyu Chinen.

Buski Szpital 'Wojskowy' świętował swój 'okrągły' Jubileusz


Odslon: 747
Data dodania: 2016-06-11 / źródło: Ponidzie.TV

Konferencja zainaugurowała obchody Jubileuszu 80-lecia 21. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego SP ZOZ w Busku-Zdroju, która odbyła się w ubiegłym tygodniu.

Jubileusz 50-lecia 'Kopernika'


Odslon: 2368
Data dodania: 2016-06-10 / źródło: Video Perfekt Busko

Swój "Złoty Jubileusz" w minionym tygodniu obchodził Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju.

W Busku-Zdroju rozegrano Mini Euro 2016


Odslon: 675
Data dodania: 2016-06-09 / źródło: Ponidzie.TV

Na buskim Stadionie Miejskim rozegrano Mini Euro 2016, którego organizatorem było Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój. Zwyciężyła drużyna z Albanii - Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Busko-Zdrój


Odslon: 3473
Data dodania: 2016-06-08 / źródło: Ponidzie.TV

Prezydent Andrzej Duda gościł na Ponidziu. We wtorek w buskim Parku Zdrojowym spotkał się z mieszkańcami.

40. Buskie Spotkania z Folklorem


Odslon: 5056
Data dodania: 2016-05-18 / źródło: Ponidzie.TV

Kapele ludowe, soliści, zespoły taneczne i śpiewacze wystąpili w miniony weekend w Muszli Koncertowej podczas jubileuszowej 40. edycji Buskich Spotkań z Folklorem 2016.

Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej w Busku-Zdroju


Odslon: 1902
Data dodania: 2016-05-17 / źródło: Ponidzie.TV

Sportowe Igrzyska Młodzieży Szkół Budowlanych w Piłkę Ręczną za nami... Chodź gospodarze nie mieli szczęścia w tym spotkaniu, buski zespół pokazał klasę. Walka w finale była zacięta, jednakże bezapelacyjnym zwycięzcą turnieju został ZSP Nr 1 w Kielcach.

Forum przedsiębiorczości w Busku-Zdroju


Odslon: 2980
Data dodania: 2016-05-14 / źródło: Ponidzie.TV

W Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się Forum Przedsiębiorczości, które skierowane był do osób prowadzących własną działalność gospodarczą oraz osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności.

XIII Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej


Odslon: 1243
Data dodania: 2016-05-13 / źródło: Ponidzie.TV

Na początku maja 2016 r. odbył się XIII Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej szlakiem chrześcijaństwa.

Zaproszenie na IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju


Odslon: 1154
Data dodania: 2016-05-12 / źródło: Ponidzie.TV

Zapraszamy na IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona "Niechaj zabrzmi Bukowina", który odbędzie się w dniach 20-22 maja 2016 r.

Gminne Biegi Przełajowe 2016 w Busku-Zdroju


Odslon: 1710
Data dodania: 2016-05-11 / źródło: Ponidzie.TV

10 maja 2016 r. w lasku obok Sanatorium "Włókniarz", odbyły się Gminne Biegi Przełajowe 2016 organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

znalezionych: 840 na 28 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>Wyświetl obiekty: Lokalne | Z powiatu | Z regionu | Wszystkie


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry