busko.tv

IX Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej ‘Marek Dutkiewicz 2016’ w Busku-Zdroju

2 grudnia 2016 roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się IX Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej. Gościem honorowym tegorocznego turnieju był Marek Dutkiewicz - autor tekstów piosenek, scenarzysta, dziennikarz i wydawca, oraz nieprzeciętna osobowość telewizyjna.
Dodano: 2016-12-15, źródło:
Odslon: 2652

To z piosenkami autorstwa Marka Dutkiewicza zmagali się uczestnicy Turnieju.

Organizatorem imprezy był jak corocznie od dziewięciu lat Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju i to właśnie Pani Dyrektor  SOSW dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju ciepłymi słowami powitała gościa honorowego - Pana Marka Dutkiewicza, zaproszonych gości, sponsorów, widzów i oczywiście uczestników zmagań turniejowych, którym życzyła zwycięstwa i niezapomnianych przeżyć na scenie.

Inauguracji IX Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej dokonał również Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik, który gratulując organizatorom pomysłu wyraził nadzieję, że będzie on kontynuowany i w przyszłym roku będziemy uczestniczyć w jubileuszowej - X edycji Turnieju. Sam gość honorowy, witając wszystkich przybyłych w kilku zdaniach podzielił się wrażeniami z pobytu w naszym pięknym mieście.

 dudkiewicz_busko01.jpg

W pięknej scenografii nawiązującej do tekstu piosenki Windą do nieba, a wykonanej przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju odbywały się zmagania uczestników w trzech kategoriach wiekowych: dzieci od 9 do 12 lat, młodzież od 13 do 15 lat oraz najstarsza młodzież od 16 do 20 lat.

Wykonanych zostało 29 piosenek z tekstami Marka Dutkiewicza. Poziom Turnieju był bardzo wysoki, uczestnicy świetnie przygotowani dlatego też Jury miało nie lada problem z wytypowaniem zdobywców nagród.  

Grand Prix  IX Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej  Marek Dutkiewicz 2016  zdobyła   Zofia Sydor – uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie wykonując piosenkę Aleja Gwiazd, a nagrodę ufundował Marszałek Województwa świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas.

Nagrodę Specjalną za ogólny wyraz artystyczny ufundowaną przez Panią Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju Grażynę Grochowską  otrzymała Julia Łomacz z zespołem  II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu.

dudkiewicz_busko02.jpg 

Nagrodę Publiczności ufundowaną przez Dyrektora generalnego sanatorium Bristol Art.& Medical SPA w Busku- Zdroju, Pana  Wojciecha Tworka  wyśpiewała sobie Oliwia Kopiec z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach woj. łódzkie
 
W kategorii 9-12 lat
  I miejsce zajęła Oliwia Kopiec  z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach woj. łódzkie i otrzymała nagrodę ufundowaną przez Prezesa Uzdrowiska Busko –Zdrój SA Pana Wojciecha Legawca .   
  II miejsce w tej kategorii zdobyła Kinga Gurgul z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie woj. małopolskie.
  III miejsce – Monika Bogdalska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach woj. świętokrzyskie 


W kategorii 13-15 lat

  Miejsce I i nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Pana Waldemara Sikorę zdobył zespół SMS z Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku -Zdroju woj.  świętokrzyskie
  Miejsce II za wykonanie piosenki Słodkiego, miłego życia zajęła  Anna Mądziel z Mielca woj. podkarpackie.
  Miejsce III wyśpiewała sobie Maja Sobczyk z Samorządowego Gimnazjum nr 2                       w Busku -Zdroju woj.  świętokrzyskie        

Kategoria 16-20 lat
  I miejsce i nagrodę ufundowaną przez Starostę Buskiego Pana Jerzego Kolarza otrzymała Oktawia Wrzesień z II LO w Kazimierzy Wielkiej za wykonanie piosenki W kolorze krwi.
  Miejsce II  za wykonanie piosenki Nie, nie kocham Cię zajęła Maria  Socha z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.
  Miejsce III w tej kategorii Jury przyznało Milenie Dąbrowskiej z II LO w Kazimierzy Wielkiej woj. świętokrzyskie.

Jury przyznało wyróżnienie dla Marcina Bujnego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju, który z zespołem Kombinerki zaśpiewał piosenkę Pamiętaj mnie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i już zapraszamy na X – jubileuszowy Turniej Piosenki Poetyckiej.


/Bożena Kir/

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju składa  serdecznie podziękowania  sponsorom IX Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej „Marek Dutkiewicz 2016”,bez pomocy których nie byłoby możliwe jego zorganizowanie i zrealizowanie  :

  • Bankowi Spółdzielczemu w Busku-Zdroju
  • Firmie Kotlarskiej SAS
  • Nadwiślańskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Solcu-Zdroju
  • Sanatorium Bristol Art & Medical Spa
  • Uzdrowisku Busko-Zdrój SA
  • Siniat Sp. z o.o  Zakładowi Produkcyjnemu Płyt Gipsowo-Kartonowych Leszcze
  • Hurtowni Fox 
  • Hurtowni Sawa
  • Firmie Foto Studio 2000
  • Restauracji Cynamonowej

 

 fotoreportaż
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (2)
     

-Chiana (2017-03-16 13:56:13)

I thhuogt finding this would be so arduous but it's a breeze!

-Ice (2017-03-16 13:36:46)

The truth just shines thuorgh your post

Dodaj komentarz:
 

IX Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej ‘Marek Dutkiewicz 2016’ w Busku-Zdroju


Odslon: 2652
Data dodania: 2016-12-15 / źródło:

2 grudnia 2016 roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się IX Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej. Gościem honorowym tegorocznego turnieju był Marek Dutkiewicz - autor tekstów piosenek, scenarzysta, dziennikarz i wydawca, oraz nieprzeciętna osobowość telewizyjna.

Jubileusz 50-lecia 'Kopernika'


Odslon: 4436
Data dodania: 2016-06-10 / źródło: Video Perfekt Busko

Swój "Złoty Jubileusz" w minionym tygodniu obchodził Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju.

Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną w ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju


Odslon: 6332
Data dodania: 2015-11-13 / źródło: Ponidzie.TV

We wtorek, 10 listopada 2015 roku, z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju odbył się 'Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną'.

V Buskie Warsztaty Gospel już za nami...


Odslon: 3544
Data dodania: 2015-09-25 / źródło: Ponidzie.TV

20 września 2015 roku, przy pełnej widowni, odbył się w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury koncert finałowy V Buskich warsztatów Gospel.

Jasełka 2014 w Niepublicznym Przedszkolu Artystyczno-Językowym "Słoneczko"


Odslon: 8391
Data dodania: 2014-12-31 / źródło: Ponidzie.TV

19 grudnia 2014 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury dzieci wraz z nauczycielami Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego "Słoneczko"z siedzibą przy ul. Kopernika 17, przygotowały dla swoich rodzin, przyjaciół oraz gości polsko-angielsko-hiszpański spektakl muzyczny pt.: "Maleńka Miłość Zbawi Świat".

Ogólnopolski Turniej Piosenki - OSIECKA 2014


Odslon: 5083
Data dodania: 2014-12-06 / źródło: Ponidzie.TV

'Chrońmy ten świat od łez, jak kto może'. To motto zaczerpnięte z piosenki Agnieszki Osieckiej 'Żyj mój świecie' przyświecało tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Poetyckiej "Agnieszka Osiecka 2014", zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju.

Wieczór z pieśnią i poezją patriotyczną w buskim Ekonomiku


Odslon: 9349
Data dodania: 2014-11-11 / źródło: Ponidzie.TV

To już po raz ósmy, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, spotkaliśmy się w naszej szkole wraz z mieszkańcami miasta na wspólnym śpiewaniu pieśni ojczyźnianych. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z koncertu.

Kwiaty na mogile kpt. Andrzeja Brzuchala Sikorskiego


Odslon: 6881
Data dodania: 2014-08-14 / źródło: Ponidzie.TV

W środę, 13 sierpnia 2014 r. na Cmentarzu Parafialnym w Busku-Zdroju, przedstawiciele Stowarzyszenia "Ziemia Buska" oraz przybyli goście złożyli kwiaty na mogile kapelmistrza Kieleckiej Straży Ogniowej.

Festyn Rodzinny pn. 'Nie Ma Jak Rodzina'


Odslon: 5496
Data dodania: 2014-06-16 / źródło: Ponidzie.TV

13 czerwca 2014 r., w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego w Busku-Zdroju, odbył się Festyn Rodzinny pn. "Nie Ma Jak Rodzina", który został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju.

Pierwszy dzień egzaminów maturalnych w Busku-Zdroju


Odslon: 5141
Data dodania: 2014-05-05 / źródło: Ponidzie.TV

Punktualnie o godzinie 9.00 egzaminem z języka polskiego rozpoczną się tegoroczne egzaminy maturalne dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą stronę WWW w buskim mechaniku


Odslon: 3726
Data dodania: 2014-05-05 / źródło: Ponidzie.TV

29 kwietnia 2014r. w buskim "mechaniku" odbyło się rozstrzygnięcie XIII edycji konkursu na najlepszą stroną WWW, który skierowany był do gimnazjalistów z powiatu buskiego.

XIV Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych w Jędrzejowie


Odslon: 4292
Data dodania: 2014-04-30 / źródło: Ponidzie.TV

Aero 662, Triumph Gloria Speed, Chevrolet Master, Mercedes Benz 170V, BMW 327, BMW 501, Porsche 356, Mikrus, Warszawa M 20, Linkoln oraz Skoda Rapid Coupe - między innymi, takie samochody można było podziwiać, podczas wczorajszego XIV Tatrzańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych w Jędrzejowie.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 klas maturalnych w buskiej 'budowlance'


Odslon: 4371
Data dodania: 2014-04-29 / źródło: Ponidzie.TV

25 kwietnia grupa młodzieży z ostatnich klas techników i liceum uroczyście zakończyła bieżący rok szkolny. Jest on jednocześnie dla nich zwieńczeniem dwunastoletniego kształcenia szkolnego począwszy od "zerówki", szkoły podstawowej poprzez gimnazjum, a na szkole ponadgimnazjalnej skończywszy.

Artur Grzesiak mistrzem Śląska w kulturystyce


Odslon: 7891
Data dodania: 2014-04-26 / źródło: Ponidzie.TV

13 kwietnia 2014 r., w hali sportowej Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Lublińcu, odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Śląska w Kulturystyce i Fitness, w których uczestniczył Artur Grzesiak.

Pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych w Busku-Zdroju


Odslon: 6071
Data dodania: 2014-04-23 / źródło: Ponidzie.TV

Dziś, 23 kwietnia, gimnazjaliści w całym kraju pisali egzamin, podczas którego musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Wielkanocne Impresje - przedstawienie w SP Nr 2 w Busku-Zdroju


Odslon: 3680
Data dodania: 2014-04-22 / źródło: Ponidzie.TV

15 kwietnia 2014 r., w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju, odbyło się przedstawienie pt. "Wielkanocne Impresje".

Dzień Patrona I LO w Busku-Zdroju


Odslon: 3679
Data dodania: 2014-04-21 / źródło: Ponidzie.TV

16 kwietnia br., na placu przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącym w Busku-Zdroju, przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki, odbyła się uroczysta inauguracja Obchodów Dnia Patrona Szkoły.

Przegląd Artystyczny w BSCK


Odslon: 2853
Data dodania: 2014-04-18 / źródło: Ponidzie.TV

16 kwietnia br., w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, odbył się Przegląd Artystyczny Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Uczniowie ze wszystkich szkół wykazali się nie tylko zdolnościami wokalnymi, ale również tanecznymi.

Kiermasz Świąteczny Kukuryku w Cielętniku


Odslon: 3617
Data dodania: 2014-04-14 / źródło: Ponidzie.TV

12 kwietnia br., na buskim rynku odbywał się Kiermasz Świąteczny Kukuryku w Cielętniku.

Książki dla buskiego Szpitala w ramach akcji "Uwolnij książkę dla Malucha"


Odslon: 2791
Data dodania: 2014-04-09 / źródło: Ponidzie.TV

Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Świętokrzyski Koordynator Bookcrossingu wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Busku - Zdroju zebrało 1,5 tysiąca książek w ramach akcji "Uwolnij książkę dla Malucha".

Przedszkolaki z Wesołego Przedszkola w Kołaczkowicach powitały wiosnę


Odslon: 2853
Data dodania: 2014-04-08 / źródło: Ponidzie.TV

31 marca br., maluchy z Wesołego Przedszkola w Kołaczkowicach pożegnały zimę i powitały wiosnę.

Strażackie harce dla Gabrysi


Odslon: 3387
Data dodania: 2014-03-26 / źródło: Ponidzie.TV

'Strażackie harce II' już za nami, a więc przyszedł czas podsumowania cyklicznej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Busko-Busko i Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Busku-Zdroju, w Hali Sportowej przy ul. Kusocińskiego.

Strażackie harce dla Gabrysi - The Troopers


Odslon: 2766
Data dodania: 2014-03-26 / źródło: Ponidzie.TV

'Strażackie harce II' już za nami, a więc przyszedł czas podsumowania cyklicznej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Busko-Busko i Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Busku-Zdroju, w Hali Sportowej przy ul. Kusocińskiego.

Strażackie harce dla Gabrysi - Exsagor


Odslon: 2504
Data dodania: 2014-03-26 / źródło: Ponidzie.TV

'Strażackie harce II' już za nami, a więc przyszedł czas podsumowania cyklicznej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Busko-Busko i Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Busku-Zdroju, w Hali Sportowej przy ul. Kusocińskiego.

Termomodernizacja Uzdrowiska


Odslon: 4660
Data dodania: 2014-01-11 / źródło:

Sukcesem zakończyło się środowe spotkanie przedstawicieli władz uzdrowiska z przedstawicielami samorządu województwa, podczas którego podpisano umowę, w sprawie termomodernizacji 12 budynków Uzdrowiska w Busku-Zdroju.

Bronina: 'Cała Polska czyta dzieciom'


Odslon: 3299
Data dodania: 2013-11-28 / źródło: Ponidzie.TV

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym w Broninie, jako jedna z nielicznych placówek w regionie włączyła się w akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Wiersze Juliana Tuwima dla wychowanków ośrodka czytali niecodzienni goście.

Finaliści Ogólnopolskiego Turnieuj Piosenki Poetyckiej 'JACEK CYGAN 2013'


Odslon: 4860
Data dodania: 2013-11-26 / źródło: Ponidzie.TV

15 listopada 2013r. w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbył się Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej poświęcony twórczości Jacka Cygana

Muzyka łączy pokolenia w Przedzkolu nr 3 - fragmenty


Odslon: 8994
Data dodania: 2013-06-10 / źródło: Ponidzie.TV

Piękną tradycją dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku-Zdroju stały się coroczne prezentacje artystyczne organizowane w BSCK. Całość koncertu dostępna w wersji DVD.

Buskowianin Roku 2012 - nominowani: Henryk Moćko


Odslon: 7182
Data dodania: 2013-03-25 / źródło: ponidzie.TV

Kandydaturę Pana Henryka Moćko do tytułu „Buskowianin Roku 2012” zgłosili: Społeczny Komitet Obywatelski Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Busko-Zdrój, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego w Busku-Zdroju oraz Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Buskowianin Roku 2012 - nominowani: Marian Kopała


Odslon: 6032
Data dodania: 2013-03-25 / źródło: ponidzie.TV

Kandydaturę Pana Mariana Kopały do tytułu „Buskowianin Roku 2012” zgłosili: Stowarzyszenie BUSKO BUSKO, Stowarzyszenie „Przyszłość Oleszek”, Ochotnicza Straż Pożarna w Młynach oraz Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

znalezionych: 75 na 3 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3   - następna >>>Wyświetl obiekty: Lokalne | Z powiatu | Z regionu | Wszystkie


Filmy w kategorii: Kultura


Nowe filmy

Wróć do góry