busko.tv

Kliknij i ogladaj

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 klas maturalnych w buskiej 'budowlance'

25 kwietnia grupa młodzieży z ostatnich klas techników i liceum uroczyście zakończyła bieżący rok szkolny. Jest on jednocześnie dla nich zwieńczeniem dwunastoletniego kształcenia szkolnego począwszy od "zerówki", szkoły podstawowej poprzez gimnazjum, a na szkole ponadgimnazjalnej skończywszy.
Dodano: 2014-04-29, 2024-03-25 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 6060

W tym momencie zakończył się ich ustawowy obowiązek szkolny. Od tej chwili każdy następny etap życia już ludzi dorosłych będzie ich decyzją, ich wolnym wyborem. Albo w przypadku edukacji - kontynuacji zdobywania wiedzy na kierunkowych studiach wyższych, zdobywaniu dodatkowych uprawnień w formie kursów specjalistycznych albo już podjęciem pracy zawodowej.

zakonczenie_roku_mechanik001.jpg 

zakonczenie_roku_mechanik002.jpg

zakonczenie_roku_budowlanka001.jpg

Okres beztroskiego szkolnego życia dla tegorocznych absolwentów szkół średnich definitywnie został zakończony faktem odebrania świadectwa ukończenia technikum bądź liceum. Teraz czeka ich egzamin maturalny – dla wszystkich i egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe – dla absolwentów szkół technicznych. I tu absolwenci mają wolny wybór – nie muszą do nich przystępować. Jednak z dotychczasowej praktyki wynika, że w przeważającej większości korzystają z tej możliwości.

 zakonczenie_lo038.jpg

zakonczenie_lo097.jpg

ekonomik033.jpg

ekonomik053.jpg

Jak absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest powiat buski żegnali się ze swoimi szkołami, nauczycielami, wychowawcami, jak żegnali uczniowski stan – patrz załączony fotoreportaż.

fotoreportaż

/Robert Gwoźdź/Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (1)
     

- (2014-05-09 19:04:16)

dominikastachurkaFilmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry