busko.tv

V Buskie Warsztaty Gospel już za nami...

20 września 2015 roku, przy pełnej widowni, odbył się w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury koncert finałowy V Buskich warsztatów Gospel.
Dodano: 2015-09-25, 2024-03-25 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 6202

Blisko 70 osobowy chór gospel złożony z uczestników warsztatów dominował tego dnia na  buskiej scenie kulturalnej, co rusz podrywając publiczność spragnioną energetycznego i przepełnionego duchowym uniesieniem widowiska. W pamięci słuchaczy z pewnością pozostanie dynamicznie wykonany Every Praise i liryczny, pięknie zaśpiewany przez Patrycję Woźniak For Who You Are. W trakcie koncertu nie zabrakło również indywidualnego występu lidera tegorocznej edycji warsztatów. Pochodzący z Londynu Colin Vassell, na co dzień koncertujący i nagrywający w całej Europie, wybitny dyrygent i wokalista Gospel, zachwycił w solowej partii skalą i barwą swojego głosu. Trzeba przyznać, że buskie warsztaty mogą się pochwalić instruktorami „z najwyższej półki”.

gospel001.jpg 

Po ubiegłorocznej edycji z udziałem Wayne’a Ellingtona, tegoroczna edycja z Colinem Vassellem stawia to wydarzenie w czołówce wydarzeń kulturalnych w regionie. Choć w warsztatach Gospel wcale nie chodzi o gwiazdorskie dokonania. Formuła warsztatów jest otwarta dla każdego uczestnika i nikogo nie faworyzuje, a atmosfera integracji i przyjaznej współpracy pozwala osiągać rewelacyjne efekty końcowe całego zespołu. I z pewnością nie bez znaczenia jest idea, jaką próbował zaszczepić w uczestnikach warsztatów Colin Vassell, apelując do chóru, ale także do całej buskiej młodzieży: „Nie twórzcie przed sobą barier. W tym co robicie bądźcie najlepsi, bo z Bożą pomocą wszystko jest możliwe”.

gospel003.jpg 

gospel002.jpg 

V Buskie Warsztaty Gospel, zorganizowane przez Stowarzyszenie ”Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gospel z Krakowa i BSCK w Busku-Zdroju, uzyskały w ramach postępowań konkursowych finansowe wsparcie udzielone przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, a wśród instytucji wspierających przedsięwzięcie znalazły się: „Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A”, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Biuro Rachunkowe EFEKT z Buska-Zdroju.

Patronat nad imprezą objęła Szkoła Muzyczna I stopnia im. K. Pendereckiego w Busku-Zdroju oraz media: Tygodnik Ponidzia, Echo Dnia, TV Ponidzie, portale busko.com.pl i gospel.pl.

Wszystkim instytucjom wspierającym warsztaty organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na portalu busko.com.pl

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry