busko.tv

II Turniej Charytatywny w Piłkę Ręczną w Busku-Zdroju

W minioną sobotę, 19 grudnia 2015 r. w hali przy ul. Kusocińskiego 1 w Busku-Zdroju odbył się II Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej. Podczas zawodów wynik na parkiecie poszczególnych drużyn był sprawą drugorzędną.
Dodano: 2015-12-23, 2018-04-23 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 3724

W minioną sobotę, 19 grudnia 2015 r. w hali przy ul. Kusocińskiego 1 w Busku Zdroju odbył się II Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej. Podczas zawodów wynik na parkiecie poszczególnych drużyn był sprawą drugorzędną. Celem numer jeden była zbiórka pieniędzy dla Dawida Szpaka, mieszkańca Buska chorego na ataksje Friedreicha. Zebrane fundusze zapewnią Dawidowi przeszczep komórek macierzystych, który może cofnąć postęp choroby i opóźnić dalsze objawy.

Podczas jednodniowej imprezy organizatorzy zebrali 14 755,77 zł.

Na parkiecie zameldowało się 6 drużyn męskich, dwie z Krakowa, Kielc, Staszowa, Sandomierza i Buska oraz 3 zespoły damskie z Buska, Staszowa i Krakowa.  Mimo, że cel był charytatywny to na parkiecie nie dało się tego odczuć. Zawodnicy stworzyli świetne widowisko, a większość meczów była bardzo wyrównana. Poziom, który zaprezentowali szczypiorniści w najmniejszym stopniu nie odbiegał od poziomu organizacji tego przedsięwzięcia. Świetne błyskotliwe akcje, parady bramkarzy, żółte i czerwone kartki to wszystko mogli oglądać kibice zgromadzeni na buskiej hali.

turniej_chartytatywny081.jpg

Uroczyste otwarcie turnieju przeprowadził sam Bogdan Wenta. Były wicemistrz świata z 2007 r. i brązowy medalista mistrzostw europy z 2009 r. z  polskimi szczypiornistami też potrafi pomagać co pokazał i tym razem. Zachęcił  wszystkich do udziału w turnieju. „Piłka ręczna to moja pasja i całe życie, a jeszcze jak możemy nieść pomoc przez takie inicjatywy to tym bardziej to róbmy. Jak dostałem zaproszenie od razu się zgodziłem i potwierdziłem mój przyjazd. Mam nadzieje że spotkamy się w przyszłym roku” – powiedział na koniec obecnie Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Wenta.

Po fazie grupowej nastąpiła przerwa na licytacje przedmiotów od sponsorów oraz konkursy przygotowane przez KS HANDBALOVE BUSKO. Kibice stanęli jak zwykle na wysokości zadania, otwierając nie tylko serca, ale także swoje portfele. Różnego rodzaju vouchery lub koszulki nie raz osiągały kwotę tysiąca złotych.

W finale mężczyzn po bardzo wyrównanym meczu lepsza okazała się drużyna Zawadowy Team z Krakowa. Drużyna pod przywództwem Kamila Zawady ograła 19:12 KS Handbalove Busko i pozbawiła nas złudzeń o złotym medalu. W meczu o trzecie miejsce drużyna Wisła Sandomierz 87 musiała ulec Busko& Przyjaciele 15:21. W kategorii Pań również najlepsza okazała się drużyna z małopolski. Po świetnym widowisku pokonały Buskie dziewczyny z Handballove 14;10

Klasyfikacja końcowa:

Kobiety:

1 miejsce- Minionki na speedzie ( Kraków)
2 miejsce- KS Handballove Busko
3 miejsce- KORAB Staszów ( najmłodsza drużyna w turnieju)

Mężczyźni:

1 miejsce- Zawadowy Team (Kraków)
2 miejsce- KS Handballove Busko
3 miejsce- Busko&Przyjaciele
4 miejsce- Wisła Sandomierz 87
5 miejsce- National Team of Finland (Kraków)
6 miejsce- PCS Staszów

turniej_chartytatywny088.jpg


Po raz kolejny udowodniliśmy, że ludzie z pasją do piłki ręcznej potrafią się zjednoczyć w słusznej sprawie. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli serce by zorganizować turniej oraz wszystkim wolontariuszom którzy poświęcili swój czas podczas turnieju m.in. Magdalenie Nendze, Marcinowi Talerowi, Mateuszowi Zoch oraz Gaborowi Sarneckiemu.

O bezpieczeństwo podczas imprezy dbała firma Cobra, a za oprawę muzyczną odpowiadał Dj Don Pedro. Opieka Medyczna zajęła się Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Zbludowice.

Główny pomysłodawca i organizator turnieju: Stowarzyszenie Handbalove Busko.

Stowarzyszenie Handbalove Busko składa serdeczne podziękowania Sponsorom za wsparcie udzielone naszemu projektowi. Z Państwa subwencją udało nam się zorganizować II Turniej Charytatywny w Piłkę Ręczną, dzięki któremu mogliśmy wesprzeć Dawida Szpaka. Pomoc którą otrzymaliśmy traktujemy jako wyraz Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Razem możemy służyć niezbędną pomocą dzieciom, które oczekiwały i nadal potrzebują naszego oparcia. Wyrażamy głęboką wdzięczność i życzymy powodzenia, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym!

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry