busko.tv

Kliknij i ogladaj

Jasełka w Pierwszej Niepublicznej Szkole Podstawowej w Busku-Zdroju

22 grudnia 2015 r. dzieci z Pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Busku-Zdroju zaprezentowały Jasełka w całości przygotowane w języku angielskim.
Dodano: 2015-12-31, 2018-04-22 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 3899

Pierwszy raz na terenie naszego miasta i gminy odbyły się Jasełka w całości przygotowane w języku angielskim.

Ale o zrozumienie nie było trudno, bowiem wspaniała gra małych aktorów w przepięknej, oryginalnej scenerii nie dawało cienia wątpliwości, jaka historia rozgrywa się na oczach licznie przybyłych gości. Otóż całą scenę narodzin Jezusa opowiada dziadek (Kamil z V klasy), zwrócony do swych wnucząt (Julia z I klasy i Mateusz z II klasy), nie do końca świadomych istoty i wagi świąt Bożego Narodzenia.

jaselka_sp_busko002.jpg


 Jego opowieść została zobrazowana grą uczniów, którzy wcielili się w postacie sprzed 2000 lat. W ogromnej Betlejemskiej grocie w otoczeniu palm, przy niebiańskim czerwonym blasku nad dzieciątkiem czuwa Maryja z Józefem (Lena i Patryk z I klasy), radując się z narodzin dzieciątka.

Obok chwalą Pana pasterze (Miłosz, Kamil S. z V klasy), gospodarze (Kuba i Michał) i narrator (Maciej z I klasy), a przed żłóbkiem dary składają trzej królowie (Michał, Patryk, Adaś z IV klasy) w dostojnych szatach.

Tę dobrą nowinę o Bożym Narodzeniu ogłaszają aniołki (Zuzia z IV klasy, Agata z I klasy) przy dźwiękach pastorałki. Uczniowie Pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Busku-Zdroju stanęły na wysokości zadania przedstawiając historię narodzin Jezusa w wersji angielskiej (The Nativity Play). Ale słowa „Cichej Nocy” wypowiedziane zostały również w języku niemieckim, francuskim i hiszpańskim, jako dowód na to, że w szkole uczą się jeszcze innych języków obcych.

jaselka_sp_busko010.jpg


Na koniec została odśpiewana wspólnie z rodzicami i przybyłymi gośćmi polska kolęda. „Taka już tradycja w naszej szkole, że kolędy śpiewamy razem. Płyną z serca i myśli, pełne wspomnień i marzeń”- mówi Pani Dyrektor Anna Mazur. Jasełka co roku przygotowywane są z ogromną starannością, jednak tym razem były wyjątkowe i niepowtarzalne.

Autorem tekstu i scenografii tegorocznego bożonarodzeniowego przedstawienia była mgr Katarzyna Komasara, lingwista, tłumacz i nauczyciel języka angielskiego w PNSP. Pani Katarzyna wraz z anglistką mgr Agnieszką Skibą zadbały o naukę tekstu i poprawność językową. „Przedstawienie nie mogło się nie udać. Dzieci były doskonale przygotowane i pełne chęci i energii do działania. Jesteśmy z nich dumni”- mówi Pani Katarzyna.
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry