busko.tv

Konferencja prasowa z udziałem Posłów na Sejm RP Prawa i Sprawiedliwości

W środę, w Busku-Zdroju odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posłów na Sejm RP Krzysztofem Lipcem, Michałem Cieślakiem i pełnomocnikiem PiS Janem Bartosikiem, podczas której Posłowie podsumowali dotychczasowe działania Prawa i Sprawiedliwości oraz poruszyli kwestię lokalnych problemów.
Dodano: 2016-03-02, 2021-03-23 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 4211

Podczas konferencji, która odbyła się Biurze Poselskim Michała Cieślaka w Busku-Zdroju, Poseł Krzysztof Lipiec podsumował 100 dni od expose Premier Beaty Szydło, w którym prezentowała program, do którego w czasie ostatnich wyborów Polacy zobowiązali PiS. Program dobrej zmiany.

Warto się zatrzymać na tych 100 dniach rządu, bo to jest symboliczny okres, gdzie politycy próbują jedni się chwalić, drudzy bardzo mocno rozliczać z tego okresu działalności - mówił Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec.

konferencja_prasowa_busko003.jpg

W trakcie trwania kampanii wyborczej partia Prawo i Sprawiedliwość zobowiązała się, że w ciągu pierwszych 100 dni rozpoczną pracę nad najważniejszymi postulatami, między innymi takimi, jak: Program 500+ - ustawa podpisana przez Prezydenta 17 lutego 2016 r., obniżenie wieku emerytalnego - projekt złożony w Sejmie 30 listopada 2015 r., koniec z odbieraniem dzieci rodzicom z powodu biedy - projekt przyjęty przez Sejm 11 lutego 2016 r., podatek bankowy - ustawa weszła w życie 1 lutego 2016 r., minimalna stawka godzinowa 12 zł przy umowach zlecenia - zakończono konsultacje społeczne 18 lutego 2016 r., bezpłatne leki dla seniorów po 75 roku życia, czy zwiększenia kwoty wolnej od podatku - projekt złożony w sejmie 30 listopada 2015 r.

Dofinansowanie szkół wiejskich jest to projekt realizowany przez panią Minister Annę Zalewską, w który włącza się Minister Rolnictwa w ramach środków na rozwój obszarów wiejskich. Będzie przewidziana pula środków, który przeznaczona będzie na dofinansowanie małych szkół wiejskich - mówił Poseł na Sejm RP Michał Cieślak 

Dzisiaj warto powiedzieć, mamy się czym pochwalić, kilkanaście projektów, które udało nam się  w przeciągu tych 100 dni przeprowadzić to duży osiągnięcie, bo z tego korzyści będą mieli zwykli ludzie - mówił Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec.

konferencja_prasowa_busko002.jpg

Jak mówili Posłowie PiS stawia na rozwój, w ostatnich tygodniach partia zaprezentowała strategię długoterminową - plan Odpowiedzialnego Rozwoju, który jeżeli będzie realizowany skutecznie i konsekwentnie przyniesie ogromny sukces.

Podczas konferencji Jan Bartosiki Przedstawiciel Wojewody Świętokrzyskiego do Rady Społecznej przy ZOZ w Busku-Zdroju poruszył temat lokalnych problemów między innymi: zadłużenia buskiego szpitala, Rady Społecznej działającej przy szpitalu w Busku-Zdroju oraz wynagrodzeń pracowników szpitala. Jak mówił Jan Bartosiki: To jest przerażające, po tylu latach pracy, aby pielęgniarka nie mogła otrzymać nawet 1500 zł wynagrodzenia.

To jest skandaliczne, aby Rada Społeczna tak rzadko obradowała - dodał Poseł Krzysztof Lipiec.

konferencja_prasowa_busko001.jpg

W swoim wystąpieniu Poseł Krzysztof Lipiec wspomniał również o zmianie dyrekcji buskiego szpitala: W szpitalu doszło do odwołania Dyrektora.  Nie jest tak, że odszedł w nagrodę, tylko coś musiał tutaj  zawinić. Szpital jest zadłużony "po uszy", a człowiek, który do tego doprowadził dostał kolejne stanowisko dyrektorskie w jednym z buskich Uzdrowisk... Boję się czy przypadkiem nie stanie się rzecz podobna z buskim Sanatorium, które jest perełką w Polsce. W poprzedniej kadencji walczyliśmy z PO i PSL, o to aby dla Buska-Zdrój utrzymać status uzdrowiska narodowego - mówił Poseł Lipiec.

Niepokoi nas fakt, że były dyrektor szpitala powiatowego odchodząc z niego, pozostawił szpital z tak dużym zadłużeniem, a teraz przechodzi do Sanatorium na dyrektora, które ma przeprowadzić ma tak duże inwestycje - mówił Poseł na Sejm RP Michał Cieślak 

Na zakończenie Poseł Michał Cieślak zaprosił wszystkich mieszkańców na spotkanie w sprawie programu "Rodzina 500+", które odbędzie się w najbliższy piątek, 4 marca br. o godzinie 17.30 w sali konferencyjnej nad Restauracją "Retro" w Busku-Zdroju.

/mi/
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (2)
     

- (2016-03-07 08:32:37)

Cieszy fakt, że Poseł Lipiec tak bardzo interesuje się perełką jaką jest Buskie Uzdrowisko. Szkoda tylko, że tego zainteresowania nie przejawił w stosunku do innej perełki z naszego regionu jaką jest STADNINA KONI W MICHAŁOWIE. Pan Bartosik ubolewa nad niskimi wynagrodzeniami pielęgniarek w buskim szpitalu, I SŁUSZNIE, ale zapomina ile zarabiali pracownicy buskiego PKS-u za jego rządów w tej placówce. Wstyd Panowie, mówicie o obsadzaniu stanowisk swoimi ludźmi, a CO WY ROBICIE? JEŚLI TAK BĘDZIE DALEJ TO............... SZKODA TEJ NASZEJ POLSKI.

- (2016-03-03 19:58:47)

Niezła konferencja:)

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry