busko.tv

Konferencja z udziałem kandydatów do Parlamentu RP z listy PSL w Busku-Zdroju

W niedzielę, 18 października 2015 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, odbyła się konferencja z udziałem kandydatów do Parlamentu RP z listy PSL w Busku-Zdroju.
Dodano: 2015-10-20, 2021-03-23 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 3532

Organizatorem był Zarząd Miejsko Gminny PSL w Busku-Zdroju.


W spotkaniu wzięła udział ekspertka z Urzędu Marszałkowskiego – Sylwia Mucha kierownik Oddziału ds. Innowacji i Transferu Wiedzy oraz kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego w nadchodzących wyborach – na senatora RP Grzegorz Gałuszka, na posłów RP – Anna  Golik, Grzegorz Lasak oraz Krystian Jarubas. Gospodarzami spotkania byli starosta buski Jerzy Kolarz oraz wicestarosta Stanisław Klimczak.

konferencja_psl005.jpg 

konferencja_psl001.jpg 

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza to przedstawienie kandydatów z listy numer 5 Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pierwszy wypowiadał się dyrektor szpitala w Busku, oraz radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Grzegorz Gałuszka, w swojej wypowiedzi skupił się głównie na lecznictwie, przedstawił efekty ponad 30 milionowych inwestycji w ciągu 4 lat sprawowania kierownictwa w buskiej lecznicy, zaznaczył, że aktywnie w tym celu korzystał z możliwości dofinansowania z środków unijnych. Anna Golik jako dyrektor szkoły z Pińczowa, omówiła zagadnienia z zakresu swojej działalności, obiecała wsparcie wszelkich inicjatyw oświatowych. Grzegorz Lasak – kierownik działu prawnego ZOZ Busko, radny powiatu buskiego odniósł się historycznie do przemian zachodzących w kraju po wejściu Polski do Unii Europejskiej, Krystian Jarubas jako zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Busku-Zdroju oraz radny sejmiku wojewódzkiego zwrócił uwagę na znaczny spadek bezrobocia w powiecie.

konferencja_psl004.jpg 

konferencja_psl003.jpg
 

W drugiej części na pytania odpowiadała p. Sylwia Mucha, omawiała perspektywę finansową na lata 2014-2020. Zachęcała do korzystania z środków unijnych, gdyż po zakończeniu obecnej perspektywy, przedsiębiorcy, rolnicy będą mieli do wyboru w przeważającej większości jedynie kredyty unijne wspierające inwestycje własne. Przybliżyła również procedury pozyskiwania środków nieco „od kuchni” by pokazać mechanizm ich uzyskiwania na szczeblu województwa, powiatu czy gminy. W dyskusje aktywnie włączył się starosta buski, podkreślając ścisłą współpracę z urzędem marszałkowskim w tym zakresie, oraz przedstawił na przykładzie powiatu korzyści wynikające z dofinansowania środkami UE.
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry