busko.tv

Kliknij i ogladaj

Studniówka szkoły im. Bolesława Chrobrego z Chrobrza w piastowskiej Wiślicy - Cz. 1 Polonez

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego imienia Bolesława Chrobrego, szkoła z królewskiego Chrobrza swoją studniówkę 2016 miała w królewskiej, piastowskiej Wiślicy.
Dodano: 2016-02-12, 2020-06-05 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 1450

Kameralną na koło 50 osób z jednej kończącej w tym roku szkołę typowo męskiej klasy IV TRŻ (technik rolnik/technik żywienia i usług gastronomicznych) wychowawcy Anity Bogdan - bawiło się w wiślickiej Restauracji Ponidzie.

studniowka_zsr_chroberz002.jpg 

Inaugurującego bal poloneza w pierwszej parze, jak każdego roku poprowadził dyrektor placówki Jerzy Trzepatowski z wicedyrektor Danutą Dobaj.

Część oficjalną spotkania prowadzili uczniowie Kamil Musiał i Klaudiusz Dynia. Od lat punktem kluczowym na rozpoczęcie studniówek jest „słowo wstępne” dyrektora Trzepatowskiego, który w swoim niepowtarzalnym stylu z humorem życzył doskonałej zabawy na balu i rozważnego „skoku w dorosłość”, którym są zdana matura i zdane egzaminy zawodowe, które pozwolą wam iść w samodzielność odpowiedzialne dorosłe życie. Bawcie się na tej studniówce tak, aby zapamiętać ją na długie lata. Bo takie jest prawo młodości i przywilej maturzysty. A zatem cytując tytuł jednego z największych przebojów Maryli Rodowicz – niech żyje bal – powiedział, oficjalnie rozpoczynając to uroczyste spotkanie Jerzy Trzepatowski.

Bukiety kwiatów od uczniów dla dyrekcji szkoły i wychowawczyni klasy, jako podziękowanie dla całego grona pedagogów, instruktorów za opiekę w ciągu tych czterech lat pobytu w tej szkole i za ich trud włożony w nauczanie i wychowanie. Do życzeń dołączył się w imieniu rodziców Tadeusz Kowalski, kierując do szkoły i kadry pedagogicznej słowa podziękowania i najwyższego uznania za pracę z tą grupą kończącą w lipcu br. swoją szkolną drogę.

studniowka_zsr_chroberz003.jpg 

Taneczne pląsy do białego rana rozpoczął tradycyjnie klasyczny walc podkreślający rangę balu. Wzorem lat ubiegłych wybrany został mister studniówki. W głosowaniu przez długość i natężenie oklasków Misterem Studniówki 2016 ZSCKR w Chrobrzu został Szymon Zachariasz.

Była to jedna z najmniejszych liczebnie studniówek w regionie, ale też bardzo udana – z polonezem, walcem, dedykacjami muzycznymi dla nauczycieli i żywiołową z młodzieńczą werwą zabawą, którą utrzymywał w oprawie muzycznej zespół „Milton”.

studniowka_zsr_chroberz001.jpg  

Jednym z najbardziej przeżywających prezentowanie się maturzystów na parkiecie w polonezie, walcu, a potem w organizowaniu zabawy był profesor Stanisław Steckiewicz – główny „trener” tanecznych popisów chroberskiej maturalnej młodzieży. Brawa za występy młodych ludzi od rodziców i gości balu i serdeczny, męski uścisk dłoni w podziękowaniu od absolwentów świadczyły, że „trening” wypadł doskonale.

tekst: Robert Gwoźdź 

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry