busko.tv

Kliknij i ogladaj

Studniówki 2016: ZSTIO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Cześć oficjalna

Zapraszamy do obejrzenia nowego video ze studniówki uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju.
Dodano: 2016-03-08, 2020-06-15 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 1964

Maturzyści buskiej 'Budowlanki' swój pierwszy, dorosły bal - studniówkę zorganizowali w stylowym "Dworku Soplicowo". Bawiły się klasy IV TA (technik budownictwa) wychowawcy Anny Libudy, IV TBG (technik budownictwa/geodeta) wychowawcy Anny Kułagi, IV THK (technik hotelarstwa/technik architektury krajobrazu) wychowawcy Małgorzaty Służalskiej.  W sumie około stu absolwentów z osobami towarzyszącymi, jak każdego roku stworzyło niepowtarzalną atmosferę uroczystego spotkania, jaką każdy kolejny kończący „budowlankę” rocznik pozostawia po sobie w jej historii.

Po ubiegłorocznym balu w Pałacu w Konarach Komitet Studniówkowy, któremu przewodniczy Dariusz Musiał, to wyjątkowe spotkanie na sto dni do matury zorganizował w przytulnych wnętrzach „Soplicowa”, które jak ulał pasują do specyfiki zawodowej kończących kształcenie w roku 2016 w tej szkole – "mocne fundamenty połączone z praktyką i pięknem”. Poloneza - jak kolejne lata razem poprowadzili dyrektor ZSTiO Lucyna Wojnowska i nauczyciel W-F, trener Grzegorz Owsiński. Życzenia udanego balu i z sukcesem zaliczonego egzaminu w maju br. złożyli młodzieży starosta buski Jerzy Kolarz i zastępca burmistrza MiG Busko Henryk Radosz przekazując kosze słodyczy mające wzmocnić energię do dobrej, całonocnej zabawy.

budowlanka008.jpg

Starosta tradycyjnie do prezentu dołączył słoniki szczęścia dla każdej klasy – tak na szczęście w przygotowaniu i na egzaminie maturalnym. Z czułością mówiła do swoich uczniów dyrektor Wojnowska patrząc na dorosłych już ludzi, którzy tu w tej placówce dorastali, mężnieli i nabierali życiowego doświadczenia oraz wiedzy zawodowej, po którą tu do „budowlanki” przyszli. Przed wami ważne zadanie – zdać oba egzaminy, zawodowy i maturalny, które otworzą drogę do samodzielności i finansowej niezależności. Macie przed sobą sto dni, które trzeba naprawdę rzetelnie przepracować aby od 4 maja być gotowym do wyzwanie jakie przed wami stoi.

Wraz z życzeniami dla młodzieży przekazała od dyrekcji szkoły przewodniczącym klas maturalnych zegary – aby odmierzały czas do pierwszych egzaminów i przypominały, że czas szybko płynie i nie można nauki odkładać „na później”. Dziś jest czas radosnej zabawy i bawcie się do woli na swoim pierwszym dorosłym balu ale niech te prezenty prowadzą wszystkich do szczęśliwego finału nauki szkolnej. Prezenty od dyrekcji i osób zaproszonych odbierali Magdalena Jędrzejewska z klasy IV TA/G, Daniel Solarski z klasy IV TH/K, Mateusz Pawłowski z klasy IV TA.

budowlanka099.jpg

budowlanka104.jpg

Zabawę rozpoczął walc profesorki, po którym żywiołowe tańce i doskonałe humory wszystkich obecnych budziły blady świt dnia następnego i trudno było się pożegnać kończąc studniówkę 2016 w „budowlance”. Było cudownie, tak po swojsku – jak zawsze w naszej szkole bywa - mówili w mroźny niedzielny poranek wcale nie zmęczeni balem maturzyści rocznik 2016. Jak bawoli się młodzi ludzie w ZSTiO Busko – patrz załączona relacja


tekst Robert Gwóźdź, foto Robert Gwóźdź, Edyta Kumor


Zobacz video:

studniowka_budowlanka_tv500.jpg
kliknij i oglądaj


Zobacz video:

zstio_busko.jpg
kliknij i oglądajUwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry