busko.tv

Studniówki 2019: ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie. Część 2 (foto/video)

Życzenia od Dyrektor ZSP nr 1 Małgorzaty Wojtasik i Polonez w wykonaniu klas IV HR i IV I. Obszerna relacja foto/video na portalu www.jedrzejow.info. Zapraszamy!
Dodano: 2019-01-13, 2020-09-20 , zródło:
Odslon: 1939

Z różnych stron zaśnieżonego i pełnego magicznego uroku powiatu jędrzejowskiego, do restauracji Camelia, zjeżdżali się Uczestnicy i Goście Balu Studniówkowego Anno Domini 2019. Ten wyjątkowy czas już od wielu lat jest tradycyjnym przypomnieniem, że za sto dni przed Uczniami ważny egzamin z dorosłości i odpowiedzialności – matura.

zsp1_jedrzejow_137.jpg

zsp1_jedrzejow_148.jpg

Kiedy wszyscy szczęśliwie dotarli na miejsce wraz z wybiciem godziny 19.00, prowadzący uroczystość Uczniowie: Dorota Wachowicz z klasy IV L oraz Andrzej Jędruch z klasy III a powitali w serdecznych słowach wszystkich obecnych. Na czele z władzami powiatu i miasta: Panem Pawłem Faryną – Starostą Powiatu, Panem Markiem Mentel – Przewodniczącym Rady Powiatu oraz Panem Marcinem Piszczkiem – Burmistrzem Jędrzejowa.  Skierowali też ciepłe słowa powitania do Dyrekcji Szkoły: Pani Dyrektor – Małgorzaty Wojtasik, Pani Wicedyrektor – Elżbiety Grad, Pani Wicedyrektor – Renaty Guździk, Wychowawców klas maturalnych: Pań - Izabeli Fatygi – Lato, Anny Sioja, Wioletty Bugajskiej, Panów – Artura Śliza i Marcina Bieleckiego, przedstawicieli Rodziców na czele z Przewodniczącym Rady – Panem Wojciechem Gradem, Kolegów i Koleżanki wraz z towarzyszącymi osobami oraz przybyłe na uroczystość media: TV Świętokrzyską, Radio Kielce, TV Ponidzie, Portal Miasta Jędrzejów, Echo Dnia, Gazetę Jędrzejowską. Krótkie wprowadzenie zwracało uwagę na fakt, jak szybko minął czas w szkolnych murach i jak szybko przychodzi dojrzewać i stawać u progu dorosłości wraz z jej trudnymi egzaminami.

Następnie poproszono Panią Dyrektor Małgorzatę Wojtasik o zabranie głosu. Wspominając słowa Noblistki, Wisławy Szymborskiej: „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…” Pani Dyrektor zwróciła uwagę, że w życiu dana jest nam tylko jedna szansa na przeżycie i radości i trudu. Dziękując za dotychczasową pracę, prosiła o odpowiedzialności i wysiłek, aby jak najlepiej przygotować się do matury, a dzisiejszej nocy bawić się, bo „miło szaleć, kiedy czas po temu”. Po tych słowach Uczniowie podziękowali Dyrekcji za wysiłek i starania wkładane w pracę Szkoły wręczając bukiety kwiatów. Następnie głos zabrali Pan Starosta – Paweł Faryna, Burmistrz Jędrzejowa – Pan Marcin Piszczek, Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Marek Mentel oraz Przewodniczący Komitetu Studniówkowego  - Pan Wojciech Grad, którzy mówili o trudzie i pracy włożonej w kształcenie młodzieży, dziękowali Rodzicom, Dyrekcji oraz Nauczycielom i życzyli wspaniałej zabawy. Przedstawicielom władz także podziękowano kwiatami za uświetnienie uroczystości. Nie zabrakło podziękowań dla tych, którzy byli nie tylko Nauczycielami, ale i Przewodnikami, Pomocnikami – Wychowawców. Kwiaty i szczere słowa wywołały łzę w niejednym oku. Podziękowania popłynęły także do przybyłych Nauczycieli oraz Rodziców, bez których nie byłoby osiągnięć Uczniów ani tej wspaniałej uroczystości.

Nadeszła taneczna chwila symbolicznego rozpoczęcia Studniówki. Po oficjalnej formule wygłoszonej przez Panią Dyrektor, Uczniowie zaprezentowali taniec inauguracyjny. Było to zaskakujące połączenie tradycji z nowoczesnością, które pokazało, jak ponadczasowym i uniwersalnym jest język ciała, język tańca. Oklaskom nie było końca. Potem przyszedł czas na korowody w rytmie poloneza. Klasy IV HR i IV i poprowadziła Pani Małgorzata Wojtasik wraz z Uczniem klasy IV i Karolem Domagałą i Wiolettą Bugajską oraz Arturem Ślizem, klasy III a i IV L poprowadziła Pani Elżbieta Grad wraz z Uczniem Jakubem Stolarczykiem z klasy III a i Anną Sioja oraz Marcinem Bieleckim, a klasę III b Pani Renata Guździk z Uczniem klasy III b Dawidem Staniek i Izabellą Fatygą – Lato. Ta podniosła chwila zakończyła część oficjalną. Choć wszystkim jeszcze długo w uszach brzmiały echa pięknego poloneza, a może to echo grało…?

Po obiedzie i pierwszych tańcach na parkiecie Uczniowie przygotowali niespodziankę – część artystyczną. Żartobliwie się przekomarzając wprowadzili wszystkich w nastój rozrywki.  Uczennica klasy III a Magda Bentkowska przepięknie zaśpiewała piosenkę „Niech żyje bal” – wywołując dreszcz emocji, co jest najlepszym dowodem Jej wokalnego kunsztu. Następnie Uczniowie postawili na rozbawienie Gości – w przekomicznej scence i hipotetycznym Dyrektorze mającym trudny z nauką poloneza na studniówce swe kabaretowe talenty pokazali: Maciej Bębenek z klasy III a, Igor Klamka i Dawid Adamski z klasy III b. Dobrze, że Nasze Panie Dyrektorki w polonezie nie miały najmniejszych trudności i były wzorem godnym naśladowania.  Jeszcze nie wybrzmiał śmiech po scence, gdy ponownie zaskoczyła nas Magda Bentkowska brawurowym wykonaniem przeboju niedawno zmarłej, bezcennej Kory – „Cykady na Cykladach” – Kora pewnie uśmiechała się z obłoków, że ma takich następców. Autorami scenariusza części oficjalnej i artystycznej byli Anna Sioja i Grzegorz Bełz.

zsp1_jedrzejow_060.jpg

zsp1_jedrzejow_276.jpg

Kolejnym etapem były wybory Miss i Mistera Studniówki. Wybrano Najpiękniejszych Kandydatów, przydzielono im numerki i można było do godziny 23.00 oddawać głosy na swych faworytów. Po przeliczeniu głosów okazało się, że Miss Studniówki 2019 została Sylwia Ozga z klasy III a, natomiast Misterem Maciej Bębenek także z klasy III a. Piękna para będzie na pewno godnie reprezentować Szkołę w dalszych etapach plebiscytu.

 A co działo się dalej? Cóż niech żałuje, kto nie był. Taneczny korowód pląsał w tę bajkową styczniową noc, za oknem płatki śniegu płynęły spokojnie, jak czas, szyby pokrywał biały puch, a w środku sali muzyka rozpalała serca, porywała do tańca i temperatura była, jak brazylijski karnawał. Tylko płatki za oknem przypominały, że czas płynie, a „życie Kochanie trwa tyle, co taniec…".

tekst: Anna Sioja

zobacz fotoreportaż
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Studniówki


Nowe filmy

Wróć do góry