busko.tv

Wicepremier Piotr Gliński z wizytą w Wiślicy

Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński odwiedził Wiślicę. Wizyta Premiera była wynikiem starań Posła na Sejm RP Michała Cieślaka i dotyczyła przejęcia muzeum w Wiślicy przez Muzeum Narodowe.
Dodano: 2016-04-06, 2019-08-22 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 3554

Dzięki wspólnej inicjatywie Posła na Sejm RP Michała Cieślaka oraz Wójta Gminy Wiślica Stanisława Krzaka, w miniony wtorek Wiślicę odwiedził Wicepremier Piotr Gliński.

Poseł Michał Cieślak dokumenty oraz wnioski w tej sprawie przekazał Premierowi jeszcze w grudniu.  Wizyta Ministra Kultury była symbolicznym wdrożeniem ścieżki administracyjnego przekazania zasobów pod nadzór Muzeum Narodowego.

Po godzinnych obradach w Domu Długosza Premier ogłosił, iż są już wstępne ustalenia. Jak mówił Premier Piotr Gliński: Podstawowa decyzja jest taka, że chcemy doprowadzić do współprowadzenia muzeum Wiślickiego - Ministerstwa wraz z Urzędem Marszałkowskim. Ale dzięki tej koncepcji bezpośrednio, będzie można przeznaczać pieniądze budżetowe, ministerialne na realizację bardzo potrzebnych projektów.

glinski_wislica004.jpg

Jak podkreślał w swojej wypowiedzi Premier Piotr Gliński bardzo ważne jest zabezpieczenie zabytków wiślickich, które są niezwykle unikatowe.

Jesteśmy po wizycie Pana Ministra, po poważnych deklaracjach przejęcia Muzeum Regionalnego w Wiślicy, Domu Długosza przez Muzeum Narodowe w Kielcach.  Z tym wydarzeniem wiążą się poważne możliwości związane z rozwojem Wiślicy - mówił Poseł na Sejm RP Michał Cieślak.

glinski_wislica023.jpg

Przejęcie Muzeum w Wiślicy przez Muzeum Narodowe w Kielcach otwiera szerokie możliwości w zakresie rozwoju i promowania Wiślicy w skali światowej.
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry