busko.tv

Kliknij i ogladaj

Dyskusja w sprawie parkingu płatnego przy pływalni

Podczas 39 Sesji Rady Miejskiej przyjęto uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu parkingu płatnego - niestrzeżonego przy Pływalni Miejskiej w Busku-Zdroju.
Dodano: 2014-05-30, 2020-07-15 , zródło: Ponidzie.TV
Odslon: 6235

Intencją projektujących uchwałę było przede wszystkim zdobycie narzędzi prawnych do walki z problemem "komisu przy pływalni", czyli samochodów wystawionych na sprzedaż, zajmujących na wiele dni miejsca parkingowe przy skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Grotta.

plywalnia_komis001.jpg

plywalnia_komis002.jpg

plywalnia_komis003.jpg

Parking czynny będzie w godz. 8 do 21, 7 dni w tygodniu. Dla klientów pływalni i odwiedzających kompleks sportowy nadal będzie bezpłatny i według założeń, będą oni mieli pierwszeństwo w korzystaniu z miejsc parkingowych.

Osobiście mam mieszane uczucia co do tej uchwały. To było jedno z nielicznych miejsc gdzie można było zaparkować bezpłatnie auto i przejść do rynku. Oczywiście doskonale rozumiem intencje zarządu pływalni.

Samochody, które tam parkowały (prócz tych "wystawowych") gdzieś będą musiały zaparkować. Kierowcy mając do wyboru parking przy pływalni i parking w rynku za taką samą cenę - pewnie wybiorą ten drugi, a ci, którzy nie będą chcieli zapłacić, zapewne wjadą na osiedlowe uliczki i parkingi zajmując miejsca mieszkańcom. Budowane są nowe parkingi, może to rozwiąże problem.

Kolejna kwestia to spora liczba samochodów z młodzieżą stojących wieczorami na parkingu. Młodzież też musi gdzieś się podziać. Nie jestem zwolennikiem takiej formy spędzania czasu, ale w końcu żyjemy w wolnym kraju i każdy powinien mieć możliwość wyboru jak chce spędzać czas, jeśli tylko nie łamie prawa. Wokół siebie mamy coraz więcej ograniczeń, ale w sumie sami jesteśmy sobie winni naginając zasady, a przykładem są "wystawcy komisowi" z parkingu przy pływalni.


/MC/
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (0)
     

Dodaj komentarz:
 


Filmy w kategorii: Aktualności


Nowe filmy

Wróć do góry